Urządzanie małej kuchni

W rzeczywistości większość z nas nie mieszka w dużych domach z wyspami kuchennymi, które mieszczą osiem osób i oferują wystarczająco dużo miejsca na szafki, aby pomieścić całą kolekcję naczyń. Ale nawet jeśli nie mamy dość miejsca na tę wymarzoną kuchnię, nie oznacza to, że nie powinniśmy w pełni wykorzystywać przestrzeni, którą mamy.

Mała kuchnia oferuje wiele korzyści: zmusza nas do oszczędnego korzystania z naszych przyborów kuchennych (kto i tak potrzebuje tuzina podstawek na ciasto?), a to oznacza, że ​​mamy luksus, aby wydać więcej na metr kwadratowy niż w większej przestrzeni. Aby pomóc Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń, przedstawiliśmy kilka wskazówek dotyczących dekoracji małej kuchni i uczynienia jej bardziej wszechstronną.

  1. Przyjmij układ jednościenny

W dobie otwartych kuchni z rozległymi wyspami wydaje się prawie nie do pojęcia, że ​​cała kuchnia jest ograniczona do jednej ściany, ale gdy jest odpowiednio rozplanowana i zorganizowana, można zaoszczędzić w ten sposób mnóstwo miejsca, dzięki czemu zmieści nam się np. większy stół jadalny.

Zmaksymalizuj przestrzeń w szafce, rezerwując część ściany od podłogi do sufitu na przechowywanie, i nadaj jej jednolity wygląd, zabudowując urządzenia.

  1. Postaw na ławę

Chcesz mieć kuchnię do jedzenia, ale masz bardzo ograniczoną przestrzeń? Zaoszczędź kilka cali, budując ławę. Podczas gdy zwykły stół wymaga co najmniej kilku stóp za każdym krzesłem, aby ludzie mogli łatwo z nich zejść podczas wstawania, ława nie wymaga tej przestrzeni. W ten sposób możesz skupić się na wykorzystaniu całej przestrzeni, aby zmaksymalizować liczbę osób, które zmieszczą się przy stole.

  1. Otocz swój kącik śniadaniowy półkami

Możesz pomyśleć, że ściana wykorzystywana na stół lub kącik śniadaniowy to stracona przestrzeń do przechowywania, ale nie musi tak być. Otocz swój kącik śniadaniowy wysokimi półkami lub szafkami i używaj ich do przechowywania przedmiotów, takich jak dobra porcelana lub zastawa stołowa. W ten sposób nie poświęcasz ważnej przestrzeni do przechowywania przy stole jadalnym. W takim przypadku naprawdę możesz mieć ciastko i zjeść ciastko (dosłownie!).

  1. Zmaksymalizuj swoją przestrzeń jadalną

W małych pomieszczeniach znalezienie miejsca do rozrywki może być trudne, ale brak miejsca na stół jadalny z 12 miejscami nie jest powodem, aby nie urządzać przyjęć. Rozwiązanie: bądź kreatywny w kwestii siedzenia. Wyspa kuchenna może z łatwością pomieścić kilka wsuniętych hokerów, a mały stolik bistro można z łatwością przekształcić w większy. Poszukaj stołów z opuszczanymi blatami lub rozkładanych, które mogą pomieścić więcej osób w razie potrzeby i rozważ organizowanie przyjęć w formie bufetu, gdzie każdy może się sam obsłużyć i usiąść nieformalnie, gdziekolwiek jest miejsce.

  1. Przenieś swój magazyn pod sufit

Przechowywanie może być wyzwaniem w małej kuchni, ale jest jedna przestrzeń, o której często się zapomina: górna część szafek kuchennych. Niezależnie od tego, czy budujesz więcej szafek sięgających aż do sufitu, czy po prostu umieszczasz większe przedmioty na górnych półkach, wykorzystaj tę pionową przestrzeń na swoją korzyść.

Jeśli masz wiele pięknych elementów zastawy, szklane szafki również sprawią, że Twoja przestrzeń będzie wydawać się większa.

  1. Uczyń swoją przestrzeń modułową

Kiedy przestrzeń jest na wagę złota, maksymalizacja funkcjonalnych aspektów kuchni może być trudna. Rozwiązanie: zorganizuj wyspę na kołach, którą możesz przemieszczać w zależności od potrzeb. Schowaj ją lub wykorzystaj jako bufet przy zabawie większej grupy i wyciągnij podczas przygotowywania większej uczty. Posiadanie wyspy na kołach to niewielka zmiana, którą możesz wprowadzić w swojej kuchni, a która znacząco wpłynie na sposób, w jaki pracujesz w tej przestrzeni.

  1. Skoncentruj się na wykończeniach

Zaleta posiadania bardzo małej kuchni? Przy wyborze wykończenia masz mniej powierzchni do zagospodarowania. Czy marzyłeś o pięknej marmurowej płycie na swoje blaty? Zdobądź to! Chcesz pomalować swoje szafki? To szybka i łatwa praca. Chcesz odświeżyć swoje meble? Nie masz aż tylu uchwytów ani gałek do kupienia. Potraktuj swoją małą kuchnię jak szkatułkę z biżuterią i rozkoszuj się świadomością, że to, czego brakuje w Twojej przestrzeni, z nawiązką rekompensuje styl.