Urządzanie korytarza

Wykorzystaj maksymalnie obszar wejściowy! Dajemy Ci 7 cennych wskazówek, jak urządzić korytarz i przekształcić tę przestrzeń w wygodne i przytulne miejsce. Niech będzie to nie tylko miejsce przejścia, ale i środowisko do życia.

7 tips to furnish the corridor

7 to idealna liczba, która zagwarantuje najlepsze rady przy wyposażeniu korytarza i przekształceniu go w środowisko obdarzone własną osobowością. Dzięki temu będzie można doświadczyć go jak innych pokoi w domu. Oto lista wskazówek do dostosowania w oparciu o Twój styl:

  1. Dodaj kolor
  2. Akcent kolonialny
  3. Biblioteka w korytarzu
  4. Stwórz osobiste biuro
  5. Baw się iluzją głębi
  6. Zmniejsz korytarz
  7. Rozświetl korytarz

1) Umebluj korytarz – Dodaj kolor

Jeśli masz długi korytarz i uważasz go za nieco nudny, rozjaśnij go jasnymi kolorami. Pomarańczowy w połączeniu z odpowiednim oświetleniem może sprawić, że otoczenie zwykle przeznaczone do przejścia będzie jednym z najprzyjemniejszych miejsc do życia. Jeśli nie masz ochoty używać mocnych farb, możesz wybrać kolorowe dywany o różnych kształtach i rozmiarach. Obrazy, zdjęcia i grafiki ożywiają korytarz: czynią z niego domową galerię sztuki. Prawdziwe małe arcydzieło.

2) Jak urządzić korytarz – kolonialny akcent

Jeśli Twój korytarz jest bardzo duży, możesz stworzyć w nim mini salon. Drewno i skóra są niezbędne, podobnie jak południowo-zachodnie dywany i lustra. Jeśli chodzi o dywan, nie zapomnij, że wzór „zebry” jest w tym roku bardzo modny.

3) Utwórz przestrzenie z regałem na korytarzu

Ściany domu służą nie tylko do wieszania obrazów. Wzdłuż ściany korytarza można zainstalować bibliotekę z sekcjami poświęconymi płytom CD i DVD. Kulturalny spacer między jednym pokojem a drugim.

4) Umeblowanie korytarza – Jak stworzyć osobiste biuro?

Potrzebujesz miejsca do pracy, ale nie masz wolnej przestrzeni? Spróbuj skorzystać z korytarza! Jeśli jest wystarczająco duży, możesz postawić w nim małe biurko i krzesło, tworząc w ten sposób niewielkie biuro. Zmień go w jeszcze wygodniejsze miejsce z dodatkiem pięknej lampy stołowej. Urządzanie korytarza stanie się więc prawdziwym ćwiczeniem pomysłowości.

5) Meble wejściowe – Stwórz iluzję głębi

Twoje wejście jest krótkie i wąskie, ale czy chcesz, aby wydawało się długie i szerokie? Wystarczy zawiesić lustro i bawić się złudzeniem optycznym, które może spowodować poczucie przestrzennej głębi. Nawet światło jest w stanie zmienić postrzeganie wymiarów pomieszczenia.

6) Zmniejsz korytarz

Urządzanie korytarza jest często kwestią konieczności. Czy Twoja strefa wejściowa jest bardzo szeroka i chciałbyś, aby wyglądała na węższą, aby uniknąć problemów aranżacyjnych? Z jednego dużego pokoju można uzyskać dwa różne dzięki zasłonom i wypełnieniu przestrzeni meblami: idealnym rozwiązaniem może być kredens otoczony dwoma stołkami. Najłatwiejszym? Zabawa dywanami we wzory, ale nie w wyraźnym kontraście ze sobą, aby uniknąć uczucia „szumu” w wybranym stylu.

7) Oświetlenie korytarza – Światła przy wejściu i jasne kolory

 Jeśli uważasz, że Twój korytarz jest za ciemny, oświetl go malując ściany na biało i dodając różne światła punktowe. Jeśli masz taką możliwość, zamontuj ścianę szklaną z drzwiami przesuwnymi, rozwiązanie gwarantujące większy dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Umeblowanie korytarza w najbardziej strategiczny sposób może zmienić przestrzeń życiową dzięki delikatnej wiązce światła.