Technologia Zintegrowanej Łzy – kiedy soczewki udają Twoje oczy

Używanie soczewek to ogromna wygoda, ale wielu użytkowników skarży się na charakterystyczne przy nich dolegliwości. Najczęściej wynikają one z nieodpowiedniego dopasowania soczewek lub ich marki do naszych potrzeb. Jeśli jednak skupimy się na tym, by technologia soczewek odpowiadała temu, jak będziemy ich używać, z pewnością nie będziemy już chcieli wracać do okularów. Jak to zrobić? Przede wszystkim świadomie dobierać soczewki. Niezwykle istotne jest używanie soczewek wysokiej jakości, najlepiej z dodatkowym nawilżeniem, takich jak Acuvue Oasys 1 Day with Hydraluxe

Dolegliwości przy soczewkach – jak z nimi walczyć?

Najczęstsze dolegliwości przy soczewkach to te, które pojawiają się w zamkniętych pomieszczeniach. Jeśli dochodzi do tego klimatyzacja lub ogrzewanie, powietrze najczęściej przesuszone jest tak bardzo, że oczy cierpią przy tym jako pierwsze. Pojawia się zaczerwienienie i łzawienie, ale czasem również dolegliwości bólowe. Oczy mogą piec, dochodzi do tego również opuchlizna. To dolegliwości, które skutecznie utrudniają pracę przy komputerze i sprawiają, że staje się ona o wiele mniej efektywna. Na szczęście nie jest to konieczność, takich dolegliwości bardzo łatwo się pozbyć, jeśli tylko szkła dobierze się odpowiednio. Wysoka przepuszczalność tlenu i równie wysokie uwodnienie są zatem kluczowe. Acuvue Oasys 1 Day with Hydraluxe pomogą wykluczyć przykre dolegliwości, dzięki swoim parametrom. 

Soczewki muszą mieć zdolność bieżącego nawilżania oczu. Jeśli naturalny proces ich nawilżania jest zbyt wolny, trzeba go wspomóc. Przydadzą się tu soczewki, które dobrze adaptują się do pracy w różnych warunkach. Najlepiej jeśli tak samo skuteczne są na świeżym powietrzu, jak w zamkniętych pomieszczeniach o sztucznej regulacji temperatury. Dodatkowo nawilżane, optymalizujące poziom wody w oku Acuvue Oasys 1 Day with Hydraluxe pomagają uzyskać komfort, o jaki chodzi – sprawiać, by noszenie soczewek było nieodczuwalne. Warto zatem wybierać produkty doświadczonych marek, w których posiadaniu są technologie zapewniające odpowiednie działanie soczewek. 

Technologia Zintegrowanej Łzy – nawilżenie na najwyższym poziomie

Cienka powłoka ochronna, która pokrywa wierzchnią warstwę naszych oczu, nazywana jest filmem łzowym. Jego odpowiednie działanie sprawia, że oko pozostaje nawilżone, a tym samym nie męczą nas dolegliwości wynikające z jego przesuszenia. 

Technologia Zintegrowanej Łzy sprawia, że soczewki Acuvue Oasys 1 Day with Hydraluxe mają właściwości podobne do łez. Ich współpraca z filmem łzowym zasługuje na szczególne uznanie, ponieważ zapewnia doskonałe nawilżenie oczu i to niezależnie od otoczenia, w jakim soczewki są używane. To sprawia, że soczewek można używać zarówno przed komputerem, w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.