Sukienki okolicznościowe

Wiosna i lato to sezon ślubny w pełni. Dlatego też w tym czasie bardzo często szukamy sukienek okolicznościowych, które będą idealne na to wydarzenie. Nie zawsze jest to łatwy wybór. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w naszym artykule!

Sukienki na ważne okoliczności

Sukienki okolicznościowe zazwyczaj są bardzo eleganckie. Tego wymagają od nas wydarzenia, na które się wybieramy. Wesele zazwyczaj ma pewien dress code. Takie okoliczności są o tyle problematyczne pod względem stylizacji, że nie zawsze wiemy, jak powinniśmy się ubrać, czy rzeczywiście jest coś, czego nie można na siebie włożyć. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy okazji wyboru sukienki.

Ubranie na jeden raz?

Często kroje czy materiały sukienek okolicznościowych sprawiają, że kupujemy sukienkę, której nie możemy już później nosić. Nie pasuje do żadnej innej okazji. Coraz częściej więc od tego odchodzimy. Nie chcemy mieć w szafie ubrań, których nie możemy wykorzystać. Dlatego warto wybrać taką sukienkę, która sprawdzi się w wielu innych okolicznościach – dzięki na przykład zmianie dodatków. Jest to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, lecz także po prostu rozsądne.

Zabronione kolory?

Choć świat pędzi do przodu, niektóre kwestie wciąż są roztrząsane. Jedną z nich jest to, jakie kolory wypada nosić na ślubach, a jakie nie. Głównie mowa o tym, by unikać bieli – zarezerwowanej dla panny młodej – oraz czerni, która kojarzyć się może z żałobą. Co więcej, niektórzy uważają, że na ślub nie można założyć wyrazistej czerwieni. Jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób biorących ślub nie ma preferencji co do ubrań swoich gości – w końcu naprawdę trudno przyćmić państwa młodych w tym dniu. Często widzimy czarne sukienki, które dzisiaj kojarzą się głównie z elegancją. Oczywiście biała suknia o kroju sukni ślubnej nie jest dobrym rozwiązaniem, ale już zwiewna biała sukienka w kwiaty nie powinna być dla nikogo problemem.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kolor będzie odpowiedni, najlepiej zapytać pannę młodą, czy nie ma nic przeciwko.

Długie godziny zabawy

Wybierając sukienkę okolicznościową na wesele, musimy pamiętać, że spędzimy w niej długie godziny, najczęściej na tańcach, w związku z tym naprawdę warto wybrać taki strój, który będzie jak najwygodniejszy. Oczywiście chcemy wyglądać pięknie, ale zwróćmy też uwagę na to, czy materiał jest przewiewny, jak się czujemy, czy mamy swobodę ruchów, czy nic nie jest zbyt ciasne, obcisłe i nazbyt nas krępuje.

Przede wszystkim w takiej sukience mamy się dobrze czuć i to powinien być nasz priorytet w wyborze kreacji.