Rodzina Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo to znany na całym świecie portugalski zawodowy piłkarz, który ustanowił nowe rekordy grając zarówno w Realu Madryt, jak i Manchesterze United.

https://images.celebfamily.com/wp-content/uploads/2016/06/Ronaldo-Early-Success.jpg

Wczesne życie

Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro urodził się w Funchal na Maderze w Portugalii. Funchal to mała wyspa na zachodnim wybrzeżu. Ronaldo był najmłodszym z czworga dzieci i otrzymał imię Ronalda Reagana, ulubionego aktora jego ojca i byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dorastał w otoczeniu szeroko robotniczej klasy, a jego domem była mała chata z blaszanym dachem. Jego wczesne życie zostało ukształtowane przez trudności.

To dzięki pracy jego ojca jako menedżera w klubie dla chłopców Ronaldo został początkowo wprowadzony do gry w piłkę nożną. Już w wieku 10 lat jego zdolności zaczęły być uznawane za fenomen. Jako chłopiec chciał tylko grać. Mógł, kiedy skończył pracę domową.

Wczesny sukces Ronaldo

Gdy był nastolatkiem, talent Ronaldo stał się bardzo sławny. W młodym wieku 16 lat Ronaldo dokonał hipnotyzującego osiągnięcia przeciwko Manchesterowi United. Nawet przeciwnicy chwalili jego pracę nóg i zręczność. Nie trzeba było długo czekać; drużyna Ronaldo otrzymała ponad 12 milionów funtów za piłkarza – to rekordowa opłata za 18-letniego gracza. W finale Pucharu Anglii Ronaldo dotrzymał obietnicy, strzelając pierwsze trzy gole dla zespołu MU i pomagając mu zdobyć mistrzostwo.

Rodzice

Ronaldo urodził się jako syn Marii Dolores dos Santos i Jose Dinisa Aveiro. Jego ojciec był ogrodnikiem i prawie nie zarabiał. Zwykle dużo pił, co ostatecznie doprowadziło do alkoholowej choroby wątroby i jego śmierci w 2005 roku, gdy Ronaldo miał zaledwie 20 lat. Aby zachować pewną stabilność finansową i pomóc w wyżywieniu dzieci, jego matka pracowała jako sprzątaczka i kucharka.

Rodzeństwo

Hugo Aveiro, jego starszy brat, jest dyrektorem „Museu CR7” i zarządza firmą budowlaną w Fugal. Ronaldo pomógł mu porzucić narkotyki i łączy ich dobra relacja.

Liliana Katia Aveiro i Elma Aveiro, jego starsze siostry, prowadzą firmę odzieżową. Jego 39-letnia siostra Katia była wspierana przez międzynarodową gwiazdę futbolu, aby rozpocząć swoją muzyczną karierę w 2005 roku pod pseudonimem La Ronalda. Stała się gwiazdą samą w sobie, po zebraniu ponad 90 000 obserwujących na Instagramie. W 2014 roku poprawiła swój wizerunek, odwiedzając portugalską wersję reality show Survivor.

Syn

Jego syn Christianinho urodził się w 2010 roku. 6-letni syn Ronaldo coraz bardziej przypomina go z wyglądu. Mieszka w Hiszpanii z ojcem i babcią.

Kariera

W 2003 roku Manchester United zapłacił 12 milionów funtów za podpisanie kontraktu z Ronaldo. Piłkarz zdobył pierwsze trzy gole Manchesteru w finale Pucharu Anglii w 2004 roku i pomógł mu zdobyć mistrzostwo. W 2008 roku zdobył tytuł FIFA World of the Year. Ustanowił też rekord franczyzy pod względem strzelonych bramek. Real Madryt zapłacił w 2009 roku rekordową sumę 131 milionów dolarów za Portugalczyka.