Pompy ciepła – ogrzewanie domu na miarę XXI wieku!

Wysokie rachunki za ogrzewanie elektryczne spędzają Ci sen z powiek? A może denerwuje Cię to, że ciągle musisz martwić się o zakup opału i czyszczenie kominka? Wszystkie te problemy rozwiąże pompa ciepła – dowiedz się, dlaczego warto mieć ją w domu i jak uzyskać dofinansowanie na zakup.

Tanio i ekologicznie, czyli o zaletach ogrzewania mieszkania za pomocą pompy ciepła

Sam zakup pompy i jej montaż to dość spora inwestycja. Jednak nie zrażaj się od razu do tego pomysłu – pieniądze zwrócą Ci się za jakiś czas (i to z nawiązką). Poza tym możesz skorzystać z różnych programów, dzięki którym otrzymasz dofinansowanie.

Pamiętaj, że kupując takie urządzenie, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i czas. Zakup opału i czasochłonne czyszczenie kominka to problem, który odejdzie w zapomnienie. Nowoczesna pompa może być sterowana zdalnie, za pomocą telefonu. Jest to duża wygoda – szczególnie jeśli masz problem z czasem lub zdrowiem.

Poza tym nie można zapomnieć, że korzystając z tego typu pompy, dbasz o środowisko. Ciepło niezbędne do ogrzania domu pozyskujesz z odnawialnych źródeł energii i w związku z tym nie powstają szkodliwe gazy.

Uzyskaj dofinansowanie na zakup nowoczesnego urządzenia

W zależności od tego, jakiego rodzaju pompę wybierzesz, zapłacisz około:

  • 12 000-30 000 zł (gruntowa);
  • 15 000-35 000 zł (powietrzna);
  • 30 000-33 000 zł (woda-woda).

Jest to koszt zakupu urządzenia, do którego musisz doliczyć również ten związany z jego instalacją. W tym przypadku trudniej jest odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie o cenę. Zależy ona m.in. od powierzchni domu. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z naszym doradcą. Cena może różnić się w zależności od miejsca zamieszkania – inna będzie np. w przypadku zakupu pompy ciepła w Krakowie, a jeszcze inna w mniejszym mieście.

Na szczęście wraz z rosnącą popularnością alternatywnych źródeł energii masz możliwość uzyskania dofinansowania na zakup pompy. Wiele osób skorzystało już z dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”. Jego adresatem są osoby fizyczne, które mogą otrzymać dopłatę do 37 000 zł. Możliwości jest jednak więcej – oprócz programów ogólnopolskich, sprawdź, czy możesz uzyskać pomoc finansową od gminy.

Nie wiesz, czy przejście na alternatywne źródło energii będzie dobrą decyzją? Biorąc pod uwagę liczne zalety pomp ciepła, nie ma się nad czym zastanawiać! Być może jeszcze się wahasz, ponieważ koszt takiego rozwiązania jest wysoki. Nie martw się o to – nasi doradcy działają na terenie całej Polski. Podpowiedzą Ci jak rozwiązać kwestie finansowe zarówno w przypadku zakupu i instalacji pompy ciepła w Krakowie, jak i każdym innym miejscu!