sklep z odzieżą narciarską

Odzież na stok. Jak znaleźć dobrą odzież narciarską?

Zbliżający się sezon narciarski, którego wyglądamy z utęsknieniem, licząc, że w tym roku będzie można z niego skorzystać w pełni, skłania do pierwszych zakupów. Kompletując odzież narciarską, warto świadomie wybierać z nowoczesnych rozwiązań, zapewniających maksymalny komfort na stoku, jak i poza nim. 

Kompleksowe podejście – udane zakupy odzieży narciarskiej

Odzież narciarska to bardzo szeroka kategoria. Wybierając się na stok, musisz zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie. Narty i odpowiednie wiązania oraz buty to nie wszystko. Bardzo ważne jest odpowiednie ubranie – dobrze dopasowana kurtka narciarska i spodnie lub kombinezon narciarski. Nie bez znaczenia będzie także właściwa bielizna – tutaj warto postawić przede wszystkim na odzież termoaktywną, która zapewni ci komfort termiczny, ochroni zarówno przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. W końcu nie można zapominać o dobrze dobranej czapce, kasku, a także rękawiczkach. Warto odwiedzić sklep z odzieżą narciarską, w którym można zrobić kompleksowe zakupy. Przede wszystkim jednak na tego typu zakupy warto wybrać się do sprawdzonych (stacjonarnych lub internetowych) sklepów, w ofercie których znajdziesz odzież najlepszych producentów specjalizujących się w odzieży narciarskiej. Stok to bardzo wymagające miejsce. I nie chodzi tutaj wyłącznie o umiejętności techniczne narciarza, ale i panujące warunki atmosferyczne. Jeśli chcesz zapewnić sobie komfortową jazdę, wybierz dobrej jakości ubrania dla narciarza. 

Przemyślane decyzje – jak wybrać najlepszy sklep z odzieżą narciarską?

Odzież narciarska nie należy do najtańszych, natomiast nie warto na niej przesadnie oszczędzać. Za ceną najczęściej idą bowiem lepsze lub gorsze parametry techniczne, które później przekładają się na komfort twojej jazdy. Zrozumiałe oczywiście jest, że początkujący narciarz nie zawsze jest gotowy sięgać po odzież z najwyższej półki, natomiast warto, aby także i on przed podjęciem decyzji o zakupie odzieży narciarskiej zwrócił uwagę na:

  • Oddychalność materiału, z którego wykonana jest kurtka, spodnie, kombinezon – to kluczowy parametr, często niedoceniany przez narciarzy, natomiast ma on ogromny wpływ na zachowanie komfortu termicznego podczas jazdy; dobrze oddychający materiał chroni przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem, odprowadza błyskawicznie wilgoć na zewnątrz, pozwalając na zachowanie suchej skóry.
  • Wiatroszczelność – komfort termiczny w dużej mierze zależy również od odporności na działanie wiatru, tutaj idealnie sprawdzają się nowoczesne membrany.
  • Wodoszczelność – najlepiej na poziomie 20 000 mm; liczy się jednak nie tylko wodoszczelność samego materiału, ale i wykończenie odzieży (wodoszczelne zamki, klejone, płaskie szwy).
  • Trwałość materiałów – warto kupić kurtkę, która nie zniszczy się przy pierwszym upadku lub zahaczeniu rękawem o kamień.