Miejski styl – moda

Styl, który jest tak trudny do określenia jak Ty! Styl uliczny lub miejski rozwija się na ulicach największych miast świata.

Ciągle się rozwija, ale są elementy stylu miejskiego czy ulicznego, które pozostają dość stałe.

Podobnie jak osobowość w stylu eurochic, trudno to zdefiniować, ale rozpoznasz styl miejski, gdy go zobaczysz.

Więc czym jest styl miejski?

Styl miejski lub uliczny to zazwyczaj mieszanka swobodnego i modnego stylu, który w danym momencie oddaje to, co dzieje się na świecie.

Chodzi raczej o subkulturę niż o główne trendy. Ma swoje korzenie w ruchach sportowych i muzycznych, takich jak skateboarding, hip hop i rap. Wiele znanych marek projektantów konsekwentnie inspiruje się miejskim stylem.

Jest to styl, który jest często bardziej rozpowszechniony wśród młodszych pokoleń, ale zawsze są wyjątki, a kobiety powyżej 40 roku życia potrafią równie dobrze (lub lepiej) podbijać styl miejski niż jej młodsze koleżanki. Po prostu zapytaj Gwen Stefani!

Jeśli nie masz pewności, czym jest styl uliczny, niektóre przykłady (zarówno obecne, jak i minione) obejmują punk, goth, grunge, mod i hip hop.

Jak sprawdzić, czy masz osobowość w stylu miejskim?

Jeśli jesteś nonkonformistą, prawdopodobnie masz w szafie przynajmniej kilka elementów miejskiego stylu.

Jednak większość kobiet ma nie tylko jeden styl, który je pociąga. Wybierają one również spośród innych stylów. To właśnie sprawia, że ​​każdy styl jest wyjątkowy.

Oto kilka sposobów na stwierdzenie, czy masz osobowość w stylu miejskim…

 • Nie lubisz się dostosowywać
 • Chociaż zdecydowanie trzymasz rękę na pulsie, jeśli chodzi o trendy, Twój styl jest raczej wywrotowy, niż zgodny ze wszystkimi trendami widocznymi na pokazach mody.
 • Nie pójdziesz na kompromis w kwestii komfortu
 • Ważne jest dla Ciebie dobre samopoczucie w ubraniu. Nie będziesz nosić niczego, co wpija się, szczypie lub w inny sposób cię uciska.
 • Prawdopodobnie nie zobaczę cię w pastelach
 • Gdybym miał otworzyć twoją szafę, prawdopodobnie nie zobaczyłbym wielu kolorów, szczególnie bogatych odcieni klejnotów lub pastelowych barw.
 • Skłaniasz się ku czerni, khaki i ciemnej neutralności.
 • Lubisz mieszać
 • Nawet jeśli uczestniczysz w formalnym wydarzeniu, lubisz mieszać formalne z swobodnym.
 • Możesz założyć kurtkę khaki na suknię balową lub wybrać spodnie zamiast sukienki.
 • Chociaż niekoniecznie lubisz dużo kolorów, lubisz dobre logo, slogan, motto lub nadruk. Tak długo, jak ma to znaczenie lub pochodzi od Twojego ulubionego zespołu albo marki.

Gwiazdy z osobowością mody miejskiej

Gwen Stefani jest prawdopodobnie najbardziej znaną kobietą w wieku 40+ o bardzo rozpoznawalnym miejskim stylu.

Inna piosenkarka Pink, która niedawno skończyła 40 lat, również uwielbia modę miejską (chociaż dodaje coś więcej niż odrobinę rockowej duszy).

Koszulki i topy miejskie

Jeśli chodzi o bluzki, lubisz luźne style, które nie są zbyt dopasowane. T-shirty z nadrukiem i asymetria są dla Ciebie atrakcyjne, ale możesz też dodać subtelnego uroku, wybierając jednoramienne koszulki.

W Twojej szafie zazwyczaj będzie również biała koszula, ponieważ jest to wszechstronny element, który możesz nosić do dżinsów, pod ogrodniczkami, kombinezonem lub na sukienkę.

Kurtki i płaszcze dla osobowości miejskiego stylu

Twoje płaszcze są raczej krótszymi niż długimi kurtkami, ale nie oznacza to, że nie możesz uzupełnić kreacji pełnej długości płaszczem z butami Dr.Martens lub trampkami.

Przyciągną Cię style moto, bomber i denim, a także nadruki, które nawiązują do ery punk, a nie są zbyt klasyczne.

Jesteś wielką fanką niechlujnego swetra. Wolisz luźną dzianinę lub bluzę z kapturem niż cokolwiek ciasnego.

Miejskie dżinsy i spodnie

Dżinsy są bardzo ważnym elementem garderoby i prawdopodobnie będziesz mieć kilka par w swojej szafie.

Przyciągają Cię zarówno postarzane dżinsy, jak i szary denim, ale lubisz też wygodne bojówki. Do większości elementów garderoby pasują również czarne obcisłe dżinsy lub legginsy.

Sukienki i spódnice dla osobowości miejskiego stylu

Podczas gdy dżinsy są podstawą twojej garderoby, lubisz też mieszać swoje stroje, zakładając kombinezony, sukienki lub spódnice.

Raczej nie zdecydujesz się na coś zbyt „dziewczęcego”. Lub, jeśli to zrobisz, zrównoważysz to bardziej swobodnymi butami lub dodatkami.

Buty do noszenia w miejskim stylu

Dwa klasyczne rodzaje butów, które nigdy nie wyjdą z mody miejskiego stylu, to para Dr. Martens i para wysokich trampek Converse.

Ale możesz też wypróbować botki lub kozaki za kolano z sukienkami i dżinsami.

Akcesoria pasujące do Twojej miejskiej odzieży

Najbardziej kultowym dodatkiem w stylu ulicznym musi być czapka beanie.

Dzięki temu wszystko, od dżinsów po sukienki, ma atmosferę niewypróbowanej, przesadnej nonszalancji.

Ale zawsze możesz dodać okulary przeciwsłoneczne i jaskrawoczerwoną szminkę, jak Gwen Stefani, aby zyskać odrobinę blasku. Gwen lubi nosić Revlon’s Love that Red.

W przypadku toreb wybierz plecak lub torbę crossbody.