Męska moda sylwestrowa

Impreza domowa, bal zimowy lub pokaz sztucznych ogni, jakkolwiek powitasz nowy rok, zrób to ze stylem. Być może przeszkadza Ci pogoda lub warunki, ale przynajmniej raz w tym roku powinieneś być w stanie powiedzieć, że imprezowałeś jak w 1999!

Bal w czarnym krawacie

Więc kończysz rok klasyczną imprezą – gratulacje. Jeśli zasady formalnego ubioru brzmią przerażająco, pociesz się tym, że są one w rzeczywistości bardzo proste, pod warunkiem, że wykonasz kilka kroków (i pominiesz kilka typowych błędów).

Zakładając, że masz dobrze dopasowany smoking, najważniejszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jeśli chodzi o dodatki. „Krawat” w czarnym krawacie odnosi się do muszki, a nie do krawata. Powinien być również zawiązany ręcznie, więc dowiedz się, jak to zrobić.

Następnie użyj koszuli z ostrym kołnierzem, a nie ze skrzydełkami. Tradycyjne, skrzydełkowe kołnierzyki mają klimat wynajętego stroju wizytowego, podczas gdy standardowy kołnierz zachowa nowoczesny wygląd. Wreszcie, wybór odpowiedniego obuwia wyjściowego to ogromna różnica. Zainwestuj, jeśli możesz. Jeśli nie, wypoleruj swoje czarne skórzane oxfordy, aż zobaczysz w nich swoją twarz.

Kluby

Jeśli jesteś na tyle szalony, że rozważasz pójście do klubu w sylwestra, mamy kilka wstępnych propozycji stroju: głównie tarcza ochronna, kombinezon ochronny i kask.

Oczywiście to, w co się ubierasz, aby stawić czoła masom, zależy od rodzaju klubu. To powiedziawszy, istnieje jeden uniwersalny strój.

Zacznij od pary eleganckich butów w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym, a następnie czarnych dżinsów, T-shirtu i skórzanej kurtki. Jeśli jest zimno, wrzuć czarną bluzę z kapturem pod skórzaną kurtkę. Jesteś teraz gotowy, aby stawić czoła wszystkiemu, co przyniesie ci noc, czy to z apokalipsą szampana, czy zombie.

Przyjęcie

Gratulacje, jesteś oficjalnie dorosły. Zakończenie roku przyjęciem domowym może nie być czymś, z czego jesteś zachwycony, ale przynajmniej daje ci okazję do przebrania się.

W tym przypadku mamy na myśli swobodne stroje, głównie garnitur noszony z eleganckimi trampkami, T-shirt, golf; w zasadzie wszystko oprócz koszuli i krawata. Garnitur, który wybierzesz, nie powinien być tym, który możesz założyć do pracy lub na imprezę biznesową. Klapy powinny być węższe, marynarka na jeden lub dwa guziki, a spodnie bardziej obcisłe. 

Przeważającym wyborem są białe trampki, dlatego warto nosić odpowiedni T-shirt. Poszetka jest opcjonalna, ale skarpetki o tej porze roku są koniecznością.

Domówka

Poklep się po plecach, drogi czytelniku, bo dokonałeś właściwego wyboru. Ciepły dom, bliscy przyjaciele, darmowy alkohol i minimalne kolejki do toalet; nigdy nie można powiedzieć, że nie wiesz, jak się bawić.

Zakładając, że odwiedzasz, a nie jesteś organizatorem, będziesz potrzebować stroju, który można dostosować w mgnieniu oka, więc postaw na warstwy. Koszula typu oxford noszona na podkoszulce może być zapięta lub rozpięta, jeśli okaże się, że źle oceniłeś strój. Podobnie gruby kardigan lub płaszcz może przydać się do pożyczenia osobom gorzej przygotowanym niż ty.

Aby skoordynować kolory, zacznij od najjaśniejszego odcienia najbliżej ciała i przejdź do ciemniejszych odcieni. Na przykład: biały T-shirt, dżinsowa koszula, granatowy kardigan i szara lub granatowa marynarka. W przypadku dolnej połowy dżinsy i trampki są więcej niż akceptowalne.