Kule do kąpieli – idealny dodatek do twojej łazienki

Cenisz sobie czas, kiedy możesz na spokojnie zanurzyć się w wodzie? Uwielbiasz przejmować łazienkę na własny użytek i korzystać z tych wyjątkowych minut spokoju, kiedy możesz odpocząć, zrelaksować się i zadbać o swoje ciało? Mamy dla ciebie dodatek do tej kąpieli – kule, które kryją w sobie bogactwo składników odżywczych, ale i kojących dla ciała. 

Co dodać do kąpieli?

Klasyczne płyny do kąpieli może i pięknie pachną, ale zastanawiałaś się kiedyś, co kryje się w ich składzie i odpowiada nie tylko za ten niecodzienny zapach oraz idealną pianę? Najczęściej niestety są to składniki chemiczne, które wbrew pozorom dla naszej skóry nie są tak dobre, jak mogłoby się wydawać. Często to właśnie one odpowiadają np. za podrażnienia, reakcje alergiczne itp. Co w zamian? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są produkty naturalne. Możesz wypróbować na przykład olejki eteryczne – pamiętaj jednak tylko, że czystą ich postać należy najpierw rozcieńczyć w jakimś oleju bazowym (np. jojoba). Jeśli jednak chcesz pięknego zapachu, miękkie piany i bogactwa składników odżywczych posta na naturalne kule do kąpieli. Mają one w swoim składzie między innymi: 

  • olejki eteryczne,
  • zioła o cennych właściwościach pielęgnacyjnych i relaksacyjnych,
  • ekstrakty owocowe. 
  • działającą dotleniająco sól morską,
  • oczyszczającą glinkę,
  • enzymy o działaniu anti-aging.
  • nawilżające i odżywiające skórę masła shea. 

Do tego dochodzą również naturalne składniki odpowiadające za skuteczne oczyszczanie skóry:

  • wodorowęglan sodu,
  • kwas cytrynowy.

Nie tylko oczyszczają czy dezodoryzują skórę, lecz także wspomagają regenerację i wzmacniają naczynia krwionośne. 

Lukusu zapachu i nie tylko 

Kule do kąpieli często kojarzą się z luksusową kąpielą i słusznie. Przede wszystkim odpowiada za to wyjątkowy zapach, jaki uwalnia się w momencie wrzucenia kuli do wody. Warto jednak pamiętać, że tutaj nie chodzi jedynie o uwodzącą zmysły pianę i piękny zapach, ale luksus to przede wszystkim w kuli bogactwo składników pielęgnacyjnych i odżywczych, które zamknięte są w tym produkcie. To zaś sprawia, że kula staje się symbolem domowego SPA, kiedy to swojemu ciału i jego potrzebom poświęcasz zdecydowanie więcej uwagi niż na co dzień. Chodzi o to, by składniki zawarte w kuli nie tylko pieściły zmyły zapachem, ale i głęboko oczyszczały, nawilżały skórę, czyniły ją bardziej miękką, a co za tym idzie również bardziej elastyczną i jedwabistą.