Kuchnia czarny mat – inspiracje

Wśród nadchodzących trendów kolorystycznych kuchni matowa czerń należy do najgorętszych i nie bez powodu! Ta kombinacja kolorów i wykończeń jest niesamowicie wszechstronna. Czy chcesz mieć minimalistyczną i nowoczesną kuchnię? Matowa czerń może ci to dać. To także świetny sposób na nadanie kuchni klasycznego, ekskluzywnego lub eleganckiego wyglądu. Najlepsze jest to, że nie musi to dotyczyć tylko szafek kuchennych. Chociaż szafki w matowej czerni są popularnym wyborem, istnieje wiele innych sposobów na wprowadzenie tego koloru do Twojej kuchni. Oto kilka pomysłów oraz kilka przemyśleń na temat projektowania z tym odcieniem i wykończeniem!

matte black kitchen

6 pomysłów na wykorzystanie matowej czerni w kuchni

1. Matowy czarny sprzęt

Niewiele rzeczy składa się na subtelną aranżację w sposób taki jak sprzęt. Aby wprowadzić matową czerń do kuchni, użyj jej do stworzenia kontrastu. Połącz ją z białymi szafkami lub szafkami w kolorze jasnoszarym, aby się wyróżniała. Istnieje również możliwość tworzenia kontrastów między wykończeniami. Na przykład, rysując kontrasty między szafkami w błyszczącej bieli z matowymi czarnymi gałkami i uchwytami.

2. Matowy czarny zlew?

Kiedy myślimy o zlewozmywakach, zwykle myślimy o stali nierdzewnej, chociaż ostatnio coraz popularniejsze stają się również inne materiały, zwłaszcza zlewozmywaki emaliowane. Matowe czarne umywalki idą o krok dalej. Zamiast błyszczącego, emaliowanego wykończenia zdecydowanie możesz zrobić wrażenie matowym. Aby zlew naprawdę wyróżniał się jako wizytówka, pomyśl o sprzęcie, którego do tego użyjesz. Oczywiście zawsze można sparować zlewozmywak z czarną baterią, ale na przykład kran i odpływ w miedzi naprawdę przyciągają wzrok.

3. Matowy czarny kolor ściany

Niektóre z najbardziej interesujących wizualnie projektów to te, które charakteryzują się silnym kontrastem między kolorami ścian a kolorami szafek. Matowa czerń doskonale sprawdza się w kuchni, w której szafki czy nawet podłoga i sufit są białe lub w jasnym odcieniu. A jeśli nie chcesz, aby czarny motyw był zbyt ciężki, zawsze możesz użyć go na ścianie akcentującej. Po prostu wybierz jedną ścianę w kuchni do tego wykończenia lub użyj jej jako zasłony przeciwbryzgowej.

4. Wybierz matową czerń na szafki

Szafki Tuxedo z niespodzianką? Jest to całkowicie możliwe, jeśli użyjesz matowej czerni jako wykończenia dolnych szafek! Możesz też użyć tego odcienia i wykończenia zarówno na froncie, jak i na dole. Aby połączyć całą kuchnię, rozważ kontrastowe odcienie ścian i kamienny blat w odcieniach bieli lub szarości, aby wyróżnić szafki.

5. A co z matowymi czarnymi urządzeniami?

Nawet producenci urządzeń wpisują się w ten trend. Lodówki, kuchenki, zmywarki – możesz wybrać każde z nich w tym wykończeniu, aby pasowało do Twojej zabudowy, lub jako bezpośredni kontrast z szafkami. Rozejrzyj się, a znajdziesz urządzenia w jednolitej czerni, a także czarne z akcentami ze szczotkowanego metalu.