Kuchnia butelkowa zieleń – inspiracje

Wybór odpowiedniego koloru do kuchni to zadanie, które jest trudne, gdy masz jasność co do stylu, jaki chcesz w niej mieć. Sprawy stają się nieco bardziej zagmatwane, gdy odchodzisz od bardziej popularnych odcieni, takich jak biały, niebieski, szary i kremowy w kuchni, i zagłębiasz się w egzotyczne światy zieleni. Przywołując obraz bujnych zielonych lasów i natury w jej nieokiełznanej najlepszej postaci, ciemniejsze odcienie zieleni mogą być absolutnie hipnotyzujące, gdy są odpowiednio użyte. Dostosowując się do różnych stylów i ustawień, łatwo jest pracować z ciemnymi i głębokimi zieleniami, gdy wiesz dokładnie, jak chcesz ukształtować obszar wokół.

Large floor lamp inside the traditional kitchen of London home steals the show

Najlepsze ciemnozielone kuchnie rozsądnie wykorzystują ten kolor i często jest on używany w przestrzeniach wydzielonych z salonu. Kontrastuje to z nowoczesnym trendem adaptacji otwartej kuchni, która wydaje się przedłużeniem części dziennej. Energiczna, elegancka, a nawet eklektyczna, kiedy trzeba, to spojrzenie na najlepsze kuchnie w kolorze ciemnej zieleni!

Ciemnozielone i białe kuchnie

Jeśli jest jeden kolor, który doskonale uzupełnia ciemną zieleń w kuchni, to niewątpliwie jest to biały. Popularnym wyborem w tej sekcji jest połączenie ciemnozielonych szafek kuchennych i ścian z białym backsplashem, blatami w kolorze białym i sufitem w kolorze białym. Jest to najczęściej określana „formuła”, ale można ją łatwo dostosować, aby pasowała do stylu wybranego dla kuchni. Wykorzystanie marmuru do wprowadzenia białego elementu to również sprytny pomysł we współczesnej kuchni. Daje poczucie wyrafinowania bez zmiany palety kolorów. Dodanie marmuru też nie musi być drogie – marmurowy papier kontaktowy można z łatwością stosować na blatach laminowanych lub jako backsplash.