Jak poradzić sobie z ograniczoną przestrzenią?

Statystycznie najwięcej mieszkań sprzedawanych przez deweloperów ma powierzchnię ok. 44 mkw. Jakie triki zastosować, aby wydobyć maksymalne wrażenie przestronności z relatywnie niedużego mieszkania?

Mieszkanie, które dla o twój komfort

Ograniczona przestrzeń może być tylko pretekstem do przełamania ograniczeń swojej wyobraźni. Mieszkania Kraków o powierzchni zbliżonej do 40 mkw są częstym wyborem ze względu na fakt, że zdobycie kredytu na właśnie taki metraż jest najłatwiejsze. Młodzi ludzie, którzy dopiero układają sobie życie i ścieżkę zawodową, często nie mają innego wyjścia i decydują się na kompromis. Nie zapominajmy, że mieszkania Kraków o takim metrażu często mają charakter przejściowy. Gdy para zamienia się w rodzinę, zapotrzebowanie na przestrzeń rośnie, czego skutkiem jest przeprowadzka do większego mieszkania Kraków albo budowa domu. Nieduże mieszkanie można wówczas sprzedać, aby sfinansować kolejną inwestycję albo uczynić z niego źródło dochodu pasywnego za pośrednictwem najmu. Jak sprawić, aby mieszkanie o stosunkowo niewielkim metrażu dawało maksymalne wrażenie przestrzeni i jednocześnie pozwalało na wygodną funkcjonalność?

Integracja przestrzeni

W nowoczesnych mieszkaniach stałym elementem jest integracja przestrzeni kuchennej z salonem. Plusem tego zabiegu jest to, że nie mamy brutalnego podziału przestrzeni i dzielenia mieszkania na małe pudełka, ale dostajemy obszar, w którym możemy swobodnie działać. W blokach z wielkiej płyty osobne pomieszczenia na kuchnie i salon były standardem. Z czasem ludzie na własną rękę zaczęli burzyć ściany między kuchnią i salonem dla uzyskania lepszego wrażenia przestrzennego. W małym mieszkaniu pewnie nie będziemy mieli szansy na zmieszczenie wszystkich swoich ulubionych przedmiotów. Wobec tego dodatkowej przestrzeni można poszukać, redukując liczbę szaf i komód na rzecz szaf wiszących. Jeżeli brakuje nam miejsca na szafki, możemy z powodzeniem powiesić je na ścianach. Znajdźmy miejsce, w którym nie będą zawadzać i cieszmy się z zaoszczędzonej przestrzeni. Dzięki wiszącej szafce możemy wygospodarować przestrzeń np. na większą kanapę. W kuchni ten trend realizuje się poprzez fronty kuchenne zabudowane do sufitu. Z jednej strony daje to przyjemny, integralny efekt wizualny, z drugiej pozwala zmieścić więcej przedmiotów w szafach.

Mieszkania Kraków – powiększ przestrzeń wizualnie 

Lustra są starym i sprawdzonym sposobem na redukcję doznania klaustrofobicznego. Każda winda zawiera lustro właśnie z tego powodu. To samo możemy zrobić w sypialni, łazience i salonie. Lustro sięgające aż do sufitu da maksymalne poczucie przestrzeni. Bardziej zaawansowane triki przydają się, gdy mamy niewielką łazienkę. Zastosowanie szafek wiszących nad podłogą, wisząca toaleta i kabina prysznicowa wydzielona za pomocą szkła są świetnymi rozwiązaniami dającymi poczucie komfortu w trakcie codziennej pielęgnacji ciała. Zieleń pomaga ożywić nasze mieszkanie i wpływa na komfortowy nastrój i dobre samopoczucie. Jeżeli mamy balkon, możemy posadzić rośliny, których kłącza zbudują iluzję małego ogrodu.