Grzejniki dekoracyjne grzejąc zdobią

Dla naszego domu, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym grzejniki dekoracyjne są bardzo istotne. Dowiedzieliśmy się, że coraz większą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne. Mogą być one ozdobione motywami znanych artystów lub po prostu ulubioną kolorystyką.

Designerski grzejnik projektu Radovana Pankova inspirowany jest designerskimi lampami TASCHEN-35CDO zaprojektowanymi przez Philippe’a Starcka dla Flos. Motyw „źródła światła” można łatwo rozpoznać w tym grzejniku dekoracyjnym wykonanym z giętych blach metalowych. Górna część grzejnika jest zakrzywiona i lekko wygięta, podczas gdy dolna część ma prosty kształt z ostrymi rogami, co razem tworzy ciekawy kontrast pomiędzy miękkimi kształtami u góry i geometrycznymi formami u dołu. Dbałość projektanta o szczegóły przejawia się w łączeniu elementów.

Grzejniki dekoracyjne już dawno przestały być jedynie źródłem ciepła dla pomieszczeń. Tę modę od pewnego czasu zauważa marka Purmo. Modele od Purmo potrafią zaskoczyć swoim designem i estetyką. Mogą być prawdziwą ozdobą, jak model Delta Laserline, lub dzięki prostej formie „wpasować się” w przestrzeń, jak w przypadku niezwykle cienkiego grzejnika dekoracyjnego Arran.

Grzejniki dekoracyjne występują w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu łatwo je dopasować do wystroju i wykończenia pomieszczenia. Można je zawiesić na ścianie lub – jak w przypadku Delta Column Bench – postawić na podłodze, gdzie łatwiej docenić ich walory estetyczne i użytkowe.