laptopy, praca

Czym wyróżniają się nowoczesne systemy klasy CRM?

Co to jest oprogramowanie CRM? Systemy klasy CRM to oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami – co pozwala firmom każdej wielkości skuteczniej i efektywniej współpracować z grupą docelową. Dzięki automatyzacji i usprawnieniu – nowoczesny system pomaga firmom w osiągnięciu lepszej obsługi klienta. Jednocześnie firma może również uzyskać lepsze dane do analizy.

Systemy klasy CRM – obecny krajobraz rynku oprogramowania
Jeszcze jakiś czas temu oprogramowanie CRM było dostępne tylko dla dużych firm. Obecnie istnieją nowoczesne systemy tej klasy przeznaczone dla firm o dowolnej wielkości. Niektórzy dostawcy mogą oferować bezpłatny pakiet oprogramowania CRM przez ograniczony czas, co pozwala się przekonać, czy dany system klasy CRM spełni indywidualne oczekiwania.


Nowoczesne oprogramowanie CRM przenosi wszystkie informacje o klientach do jednego interfejsu na bieżąco. Dzięki temu można śledzić między innymi czynniki takie jak:

  • historia połączeń z klientami,
  • historia sprzedaży, 
  • wiele więcej.


Niektóre z najlepszych programów CRM mogą również wysyłać powiadomienia w czasie rzeczywistym o ważnych działaniach klientów. Na przykład, ile razy uzyskują dostęp do Twojej witryny lub kiedy klikają linki w Twoich e-mailach.


Nowoczesny system klasy CRM – poznaj rozliczne korzyści

Przede wszystkim chodzi o bardziej usprawnione zarządzanie danymi. Dużą zaletą nowoczesnego systemu klasy CRM jest pomoc użytkownikom w zorganizowaniu systemu zarządzania danymi i ich przechowywaniu. Dzięki temu różne działy mogą łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych im danych. Może to dać pewność, że żadne dane klientów nie zostaną niewłaściwie umieszczone lub sklasyfikowane.

Nowoczesny system klasy CRM umożliwia również ustawienie parametrów danych. Oznacza to, że tylko upoważnieni pracownicy lub działy mają dostęp do wrażliwych informacji o klientach.
Oprócz usprawnienia danych pomaga również chronić ekosystem danych CRM przed hakerami.

To również szybsza współpraca między firmami – z racji tego, że innowacyjne oprogramowanie CRM umożliwia usprawnienie baz danych, umożliwia szybszą współpracę między działami i między firmami. W przypadku raportów dotyczących sprzedaży może występować szybszy czas realizacji. Na przykład decydenci mogą szybko przejrzeć CRM i już być dobrze poinformowani. Może to pomóc im w opracowaniu strategii i szybszym podejmowaniu decyzji w razie potrzeby, na przykład podczas reagowania na zmienne trendy rynkowe.

System CRM a udoskonalone interakcje z klientami

Kolejną praktyczną zaletą korzystania z oprogramowania CRM jest zdobycie większej liczby potencjalnych klientów i niezrównane utrzymanie klientów. CRM może pomóc Ci szybciej odpowiadać na problemy lub zapytania klientów, zapewniając użytkownikom kompleksowy widok wszystkich istotnych informacji o klientach.

Załóżmy, że klient dzwoni, aby zgłosić wadliwy produkt. Twój zespół obsługi klienta może oznaczyć numer seryjny produktu w systemie. Następnie Twój zespół logistyczny może przeanalizować partię produkcyjną produktu. Niezbędnej wymiany można dokonać szybciej.