Chusty do noszenia dzieci – jak zrobić?

Masz małe dziecko i masz dość noszenia go w ramionach przez cały dzień. Z czasem jest jeszcze gorzej, ponieważ dziecko zaczyna przybierać te wszystkie dodatkowe, zdrowe kilogramy, a mama nie rośnie w siłę.

Co gorsza, musisz używać rąk do noszenia dziecka, a to sprawia, że ​​są one niedostępne do niczego innego, do czego chcesz ich używać, na przykład do pracy w domu.

Czy istnieje rozwiązanie problemu?

Cóż, możesz iść i kupić chustę dla dziecka lub bardziej wyszukane nosidełko. Zostały one stworzone specjalnie do tego zadania i są zarówno mocne, jak i trwałe. Możesz nosić dziecko z przodu lub z tyłu, a dziecku będzie wygodnie. Jest jednak jedna wada: kosztują. W rzeczywistości czasami kosztują dużo pieniędzy.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby istniało niedrogie rozwiązanie do samodzielnego wykonania, które można by zrobić w pośpiechu w domu, bez konieczności wydawania dodatkowej gotówki? Oczywiście, że istnieje! Możesz łatwo stworzyć własne nosidełko w kilka minut, używając tylko dobrego kawałka materiału, na przykład dużego szalika.

Nie musisz więc wydawać pieniędzy na zakup nosidełka premium, jeśli możesz je zrobić samodzielnie za darmo.

Krok 1

Pierwszym krokiem jest znalezienie jakiejś tkaniny. Oto kilka zasad, jeśli chcesz zrobić dobre nosidełko. Najpierw potrzebujesz co najmniej 2 metrów materiału. Ma to na celu upewnienie się, że tkanina wystarczająco dobrze otula Ciebie i dziecko i jest w stanie stworzyć ciasny węzeł. Upewnij się, że jest również wystarczająco szeroka. Przynajmniej 3 stopy wystarczą. Po drugie, materiał musi być tkany. Powodem jest to, że musi być wystarczająco mocny, aby unieść ciężar dziecka bez rozerwania. Tkana bawełniana tkanina, taka jak ta, którą widzisz w zwykłych szalach, powinna wystarczyć.

Krok 2

Następnym krokiem jest rozłożenie materiału na odwrocie. Musisz upewnić się, że jest prosty, płaski i ciasny, aby poniższe kroki były znacznie łatwiejsze do wykonania. Kiedy to robisz, jeden koniec materiału powinien przebiegać przez ramię dominującej ręki, zwykle prawe ramię, podczas gdy drugi powinien przechodzić pod pachą drugiej ręki, zwykle pod pachą lewą. Jeśli jesteś leworęczna, kolejność zostanie oczywiście odwrócona. W tym samouczku zakładamy, że jesteś praworęczna.

Krok 3

Weź koniec, który przeszedł przez twoje prawe ramię, uszczypnij i złóż go za ramię. Aby to zrobić, po prostu robisz małe, równe fałdy na końcówkach, powoli zwijając je w rodzaj liny. Postaraj się to zrobić tak równomiernie, jak to możliwe, aby móc je później łatwo dostosować.

Krok 4

Teraz weź koniec, który przeszedł pod twoją lewą pachą, uszczypnij go i również zwiąż. Ponownie spróbuj zrobić to tak równomiernie, jak to możliwe. Robiąc to wszystko, sprawdź, czy materiał jest nadal płaski i ciasny wokół pleców. Staraj się nie pozwolić mu się rozluźnić.

Krok 5

Weź dwa końce, które związałaś w liny i zawiąż je w węzeł. Właściwie to całkiem proste:

 • Niech ogon, który przeszedł przez twoją prawą rękę w pionie, przejdzie poziomo nad tym, który przeszedł pod twoją lewą pachą.
 • Teraz pozwól poziomemu ogonowi przejść za tył pionowego i w górę.
 • Gdy pionowy ogon przejdzie przez górę, pozwól mu opaść prosto w dół.
 • Weź ogon, który właśnie upuściłaś, i przenieś go pod pionowy ogon. Stworzy rodzaj pętli.
 • Przeciągnij ogon przez pętlę, aby zakończyć węzeł.

Piękno tego węzła polega na tym, że można go bardzo łatwo dopasować w górę i w dół. Gdy osiągnie akceptowalny poziom, możesz po prostu pociągnąć za poziomy węzeł, aby go zacisnąć.

Krok 6

Wspaniale! Masz początki nosidełka, ale twoja praca jeszcze się nie skończyła. Teraz musisz poluzować cały materiał, który zebrałaś, aby zrobić miejsce dla dziecka. Jeśli zrobiłaś to równomiernie, powinno to być całkiem łatwe.

Krok 7

Chwyć dziecko i połóż je wysoko na swoim ramieniu. Wsuń dłoń pod materiał, chwyć nóżki dziecka i przesuń jego pupę w dół przez nosidło. Zasadniczo masz teraz górną i dolną szynę.

Krok 8

Wsuń dolną szynę materiału pod spód i między siebie a dziecko. Upewnij się, że materiał przechodzi od kolana do kolana.

Krok 9

Teraz pociągnij górną szynę do szyi dziecka. W tym momencie Twoje nosidełko prawdopodobnie będzie miało trochę luzu. Zaciśnij je tak, aby chusta była wygodnie dopasowana zarówno do Ciebie, jak i do dziecka. Może to być łatwiejsze, jeśli materiał jest wielokolorowy, dzięki czemu można łatwo zobaczyć górne i dolne szyny.

Krok 10

Teraz, dla własnego komfortu, możesz ściągnąć materiał, tworząc ładną zakładkę na ramię. W ten sposób nie wgryza się w łopatkę i nie powoduje dyskomfortu, gdy dziecko zaczyna ciążyć na nosidełku.

Twoje nosidełko bez szycia jest kompletne!

Zalety nosidełka bez szycia

 • Najbardziej oczywistą korzyścią jest oczywiście brak szycia!
 • To niedrogie. Właściwie jest to całkowicie bezpłatne, jeśli masz już szalik lub inny odpowiedni materiał leżący w domu.
 • To całkiem łatwe do wykonania. Możesz to zrobić w kilka minut.
 • To doskonałe rozwiązanie dla małych dzieci.

Ryzyko związane z używaniem nosidełka bez szycia

 • Jeśli wybierzesz materiał, który nie jest wystarczająco mocny, może się rozerwać
 • Nie możesz go używać wiecznie. Regularne stosowanie powoduje, że tkanina po pewnym czasie się zużywa.

Chusty obrączkowe

Chusty obrączkowe są doskonałą alternatywą dla zwykłych nosidełek bez szycia. Obrączki można dokupić osobno i nawlec je na wybrany materiał, aby zrobić inny rodzaj nosidełka bez szycia. Alternatywnie, jeśli masz maszynę do szycia, możesz samodzielnie uszyć chustę obrączkową. Piękno tych chust polega na tym, że są one bardzo łatwe do zapinania i poluzowywania oraz na tyle mocne, że mogą nosić nawet większe dzieci.

Wniosek

Nie musisz wydawać pieniędzy na zakup nosidełka premium, jeśli możesz go złożyć samodzielnie za darmo.